główna

Categories

  • Brak kategorii
Najskuteczniejsze metody uszczelnienia rur

Posted in: główna by admin on Październik 23, 2020

Wytworzenie dobrego pod względem jakości systemu hydraulicznego powinno wiązać się z dobrze przemyślanym rozplanowaniem oraz strategią. Aby uniemożliwić przeciekanie, warto odpowiednio zabezpieczyć rury w celu uniknięcia tego typu niepożądanych sytuacji. Do tego celu służą na ogół szeroko pojęte uszczelki. Jednak co, jeśli mamy zamiar uszczelnić większe konstrukcje jak na przykład ściany betonowe? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Odpowiednie uszczelnienie rur w budynkach

Jeśli chodzi o budynki, najlepszym rozwiązaniem mogłoby okazać się zabetonowanie rury już w trakcie budowy. Nie jest to jednak zawsze możliwe, a więc warto zamiennie zastosować do hydrauliki pierścienie gumowe uszczelniające, zapobiegające ewentualnemu przeciekaniu. Gumowe pierścienie uszczelniające charakteryzują się niską ceną, a także łatwością w montażu. Wysoka trwałość, praktyczność oraz skuteczność ich działania to największe atuty tych elementów.

Uszczelnianie betonowych studni

przejścia szczelne przez ściany betonoweNajczęściej studnie betonowe wykorzystywane są przy kanalizacjach. Aby zapobiec przedostawaniu się nieczystości przemieszczających się systemem rur, warto zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie. W szczególności narażone jest połączenie hydrauliki ze studnią. Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się przejścia szczelne przez ściany betonowe. Najczęściej są one montowane już w trakcie produkcji studni. Wcześniej wspomniane przejścia na stałe są zaimplementowane w konstrukcję, co zapobiega przedostawaniu się nieczystości poza wyznaczony obszar. Przejścia szczelne do studni betonowych znajdują szerokie zastosowanie między innymi w oczyszczalniach oraz zakładach produkcyjnych. Są trwałe, solidne i skutecznie wykonane dzięki technice produkcji oraz wylewania betonu bezpośrednio na nie. W efekcie nie ma ryzyka, że przejście do rury jest nieprawidłowo zaimplementowane, a co za tym idzie, jest odpowiednio zabezpieczone.

Cechy dobrego uszczelnienia betonowego

przepust kablowy szczelnySkoro już przybliżony został temat uszczelnień betonowych, należy odpowiedzieć na pytanie: „jakie powinno być idealne przejście szczelne?”. Otóż przede wszystkim musi być ono – jak sama nazwa wskazuje – szczelne. Za minimum przyjmuje się szczelność od 12 bar, gdyż w końcu muszą wytrzymać ogromny napór sił, a każdy wyciek w niefortunnym miejscu może skutkować koniecznością wymiany całej instalacji lub inną, często znacznie bardziej kosztowną naprawą. Oczywiście nie jest to wszystko – dobre uszczelnienie betonowe musi być również elastyczne, gdyż i rury, i mury cały czas „pracują”, czyli mimo iż wyglądają na niezwykle stałe, cały czas poddawane są najróżniejszym siłą zewnętrznym takim jak ciśnienie, temperatura czy nawet grawitacja. Z tego samego względu muszą być one trwałe, stąd też wykorzystanie wysokiej klasy gumy i stali nierdzewnej.

Ostatnią, lecz równie ważną cechą uszczelnienia jest prostota jego montażu – w końcu im łatwiejszy jest do zamontowania, tym większa oszczędność czasu dla osoby wykonującej i pieniędzy dla zleceniodawcy.

Odpowiednie zabezpieczenie szeroko pojętych systemów hydraulicznych może okazać się bardzo istotną kwestią. Dzięki temu unikniemy przedostawania się różnego rodzaju niechcianych substancji poza wcześniej wspomnianą hydraulikę. Warto zaopatrzyć się w produkty najwyższej jakości, aby mogły z powodzeniem funkcjonować przez długi czas bez ryzyka awarii. W przypadku studzienek wyciek substancji mógłby wiązać się z zatruciem środowiska, czego należałoby uniknąć.