Produkt 3 – Studzienki

Categories

  • Brak kategorii

Zastosowanie naszych wyrobów w praktyce :

Studzienki wodomierzowe

Zalewanie studzienek wodomierzowych na terenach podmokłych, nawet tylko przy okresowo występującym wysokim poziomie wód gruntowych, jest i było odwiecznym utrapieniem  wszystkich zakładów gospodarki komunalnej i wodociągowej. Dotychczas główny problem stanowiły przejścia przewodów wodociągowych przez ścianki studzienki wodomierzowej, uszczelnienia za pomocą pianki poliuretanowej lub zapraw szybkowiążących nie zdawało egzaminu praktycznego, gdyż przewody wodociągowe pracują, reagując na zmiany ciśnienia w sieci oraz skoki temperatury. Wprawdzie studzienki wodomierzowe znajdują się przeważnie na terenie prywatnej posesji, ale sam licznik wodomierzowy jest własnością zakładu wodociągowego. Regularne wymiany uszkodzonych urządzeń zwiększają awaryjność sieci wodociągowej oraz zwiększają koszty eksploatacji. 


KOMPLEKSOWE, SKUTECZNE ROZWIAZANIE PROBLEMU

Dzięki zastosowaniu naszego przepustu ochronno-uszczelniającego SE-MD 20/50 problem ten został skutecznie i systemowo rozwiązany. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku nawiązaliśmy współpracę z firmami „WIBROBET” S.C. z Aleksandrii k. Częstochowy oraz PPHU „BREJNAK” z Dąbrówki k. Warszawy, które produkują studzienki wodomierzowe z betonu wodoszczelnego wg normy DIN 4034. Zamocowanie w ściance studzienki naszego przepustu SE-MD 20/50 już na etapie produkcji pozwoliło na stworzenie takiego rozwiązania systemowego, które likwidując wszystkie te problemy, daje gwarancję szczelności przejścia do 60 m słupa wody, potwierdzoną Aprobatą Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie (AT-15-8812/2011).

Stosowane w przepuście SE-MD wymienne uszczelki dociskowe o przekrojach: 20, 32, 40 i 50 mm w pełni pokrywają zapotrzebowanie użytkowników studzienek wodomierzowych. Zastosowanie naszego systemu podnosi cenę studzienki jedynie o niecałe 200 zł netto, a daje gwarancję szczelności systemu i elastyczności połączenia przewodu wodociągowego, a w razie konieczności wymiany przewodów na inne, wystarczy wymienić uszczelki z nakładkami dociskowymi bez konieczności wymiany całego systemu.

Więcej szczegółów mogą Państwo poznać na stronach internetowych:

http://www.wibrobet.pl | http://www.brejnak.com.pl

 

12

34

Studzienki wodomierzowe produkcji Firmy “WIBROBET S.C.” z Aleksandrii k. Częstochowy z wbudowanym przepustem SE-MD 20/50.


Korzyści z zastosowania :

  • trwałość i szczelność przejścia
  • prosty i szybki montaż i demontaż
  • możliwość łatwej wymiany przewodów instalacyjnych przy remontach i awariach
  • likwidacja mostków termicznych
  • wytłumienie hałasu

Wyroby posiadają aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej nr AT-15-8812/2011
Krajowa Deklaracja Zgodności Nr SW-2/2012